Treningi, nabór do sekcji

Nabór do sekcji jest całoroczny. Wszystkich zainteresowanych uczęszczaniem na zajęcia lekkoatletyczne prosimy o kontakt z trenrem grupy.

Roman Kołodziej 509 192 194: treningi odbywają się na Stadionie AWF, al. Jana Pawła II*:
wtorek- piątek: 15.00-18.00
poniedziałek: Hala Sportowa ZSOS nr 1, Os. Handlowe 4, godz. 17.00 - 18.30

*czasami treningi odbywają się w innych miejscach w zależności od potrzeb treningowych

Roman Kołodziej

Z lekkoatletyką związany od 40 lat. Pochodzi z ziemi jarosławskiej, skakał wzwyż, pchał kulę. W 1965 r. przyjechał do Krakowa na studia na WSWF. Szybko został szkoleniowcem w silnej w owych czasach Cracovii, opiekował się konkurencjami rzutowymi, następnie poświęcił się biegom. Był trenerem w Hutniku, Sokole, AZS AWF, a do Cracovii wracał dwukrotnie i jest tam obecnie. Jednocześnie pracował zawodowo w szkolnictwie, by przejść na wiele lat do Studium WF na Politechnice Krakowskiej. Trenował kilka pokoleń biegaczy. Jego wychowanka Anna Hazior trafiła do reprezentacji Polski, co przyniosło zakończenie 24-letniej przerwy, w trakcie której żaden z lekkoatletów czy lekkoatletek Cracovii nie występował w kadrze. Odkrył też talent Katarzyny Broniatowskiej, która w tym roku została brązową medalistką w biegu na 1500 m w halowych mistrzostwach Europy. Przez 10 lat pełnił funkcję prezesa Krakowskiego Okręgu Związku Lekkiej Atletyki. Zdobywca honorowego ASA MAŁOPOLSKI przyznawanego kapitułę "Dziennika Polskiego" jest to specjalne wyróżnienie dla osób zasłużonych dla małopolskiego sportu.

"Mówią o Panu: łowca talentów szlifierz diamentów ...
- Moja rola to rozglądanie się po boiskach szkolnych, szukanie talentów w młodzieżowych zawodach i zachęcanie ich do trenowania. Mimo swojego wieku jeszcze dogaduję się z młodzieżą i dobrze nam się wspólracuje (śmiech). Ważne aby kandydat na sportową gwiazdę miał gdzie poznać smak sportu, aby trener stale przy nim był. Bardzo istotna jest też rola rodziców czy opiekunów. Tak było w przypadku Kasi Broniatowskiej. Trenowałem ją przez 8 lat, a rodzice stale interesowali się jej postępami, przywozili ja na treningi z domu w Zielonach aż nad Rudawę czy do Lasku Wolskiego" 
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3295558,krolowa-sie-obroni,id,t.html