Aktualności

OGŁOSZENIE

KS Cracovia 1906 z siedzibą w Krakowie, przy al. 3 Maja 11 a, 30-062 Kraków, ogłasza konkurs na sponsora tytularnego "Hali 100-lecia Cracovii wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych", położonej w Krakowie przy al.  Marszałka Ferdinanda Focha 40.

Ślizgawka w Parku dr.Jordana

jak co roku o tej porze ..
bawimy sie na ślizgawce w parku im.dr.Henryka Jordana. Tradycje organizacji ślizgawek w Parku zabaw i gier sięgają XIX wieku i do tej tradycji odwołuje się Cracovia. W tym roku, przy wspólpracy i życzliwości Urzędu Miasta Krakowa, organizujemy po raz trzeci ślizgawkę dla dzieci i ,bez dyskrymonacji ze wzgledu na wiek, też dla dorosłych. Rekreacja w pięknym otoczeniu drzew i krzewów, 1600 m.kw płyty głównej i 300 metrów toru lodowego zapewniają świetną zabawę. 

 

Medal dla Rudiego

W ramach reminiscencji jubileuszu 110 lecia Cracovii, ostatni akcent. Medal Cracovia restituta dla Rudolfa Rohaczka. Kibicom Pasów nie trzeba przedstawiać tego wybitnego szkoleniowca naszych hokeistów. Gwoli formalności przypomnijmy tylko, że zdobył w białoczerwonych barwach 6 tytułów Mistrza Polski, 2 tytuły vicemistrzowskie a kolekcję medali zamykają dwa "brązy". Ceremonia wręczenia odznaczenia miała miejsce,jakżeby nie, na lodowisku przed meczem ligowym przed licznie zebraną widownią kibiców Pasów.

Sponsorzy z Myślenic

Uroczystości 110 lecia nie byłyby mozliwe do zorganizowania gdyby nie hojne wsparcie pasiastych sympatyków. W tym zacnym gronie też była "grupa myślenicka".
Serdecznie dzekujemy p.Insbrandtowi z firmy Grafipack oraz p.Holewie z firmy JiW sp.j za życzliwość i pomoc Cracovii.

Jubileusz 110 lecia

Jak co roku, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906, obchodzi swoje pasiaste "urodziny". W tym wypadła okrągła 110 rocznica. Z tego względu uroczystosci były bardziej okazałe. Dzieki wsparciu Pana Prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego mieliśmy możliwość zorganizowania głównej uroczystości w Sali obrad Rady Miasta Krakowa. Kilka pamiątkowych zdjęć z tej uroczystości prezentujemy dla przypomnienia obecnym i zapreznetowania ich tym, którzy nie mieli mozliwości uczestniczyć w tym wydarzeniu. 

Minimalna porażka w Krapkowicach

W piątej kolejce II ligi piłki ręcznej Cracovia przegrywa w Krapkowicach z Otmętem 25:27 (9:16). Po słabej , w naszym wykonaniu, I połowie druga stała pod znakiem dominacji Pasiaczek i była pełna dramatycznych zwrotów sytuacji. Znakomity początek tej części meczu powoduje, że w 47 min. prowadzimy 21:18! Otmęt jednak wraca do gry doprowadzając do remisu po 22.Nasze dziewczyny, po bramkach z kontr Ania Talowskiej i Kasi Winiarskiej,znowu uzyskują dwubramkową przewagę.Niestety dla nas ostatnie słowo należy do Otmętu.

W trzecim meczu pierwsza wygrana

W czwartej kolejce II ligi piłki ręcznej kobiet (w pierwszej pauzowaliśmy) nasze Panie pokonały zespół Olimpii Beskid II Nowy Sącz 45:21 (22:14). Przekonywująca wygrana nad rezerwami zespołu z superligi. Bramki dla naszych barw rzuciły : Herman -9, Talowska, Świątek - 8, Reichel-7,Bielak,Kamusińska -4,Winiarska-3,Karwowska, Wojciechowska -1.Po tej kolejce awansujemy na 5 miejsce w tabeli ale różnice punktowe są niewielkie. Relacja na stronie sekcji.

III rzut Małopolskiej Ligi Dzieci

W sobotę 5 listopada na hali Gościbii Sułkowice został rozegrany trzeci rzut Małopolskiej Ligi Dzieci. Nasz zespół dziewczynek tj. panien z klas V i VI szkoły podstawoej, chyba już tradycyjnie, wygrał jedno spotkanie i jedno przegrał. Wysoka wygrana z zespołem Olimpii Beskid Nowy Sącz w stosunku 24:9. W drugim meczu z kolei to my wyraźnie przegrywamy z jednym z faworytów rozgrywek UKS Sęp Wilczyska 9:28.  Dotychczasowe rezultaty dawały nam 3 pozycje w tabeli.Zobaczymy jak bedzię po tej kolejce. 

Sekcja karate zaprasza

Sekcja Cracovia ogłasza nabór do grupy początkującej sekcji karate tradycyjnego. Informacje i zapisy w biurze Klubu tel. 12 633 27 24 lub w kierownika sekcji tel 507 115 655. Spotkanie organizacyjne i pierwszy trening, we wtorek 15.11.2016 o godz. 17.00 w siedzibie Klubu, przy ul. Al 3-go maja 11a(Park Jordana). Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy"

 

Strony